Médecine CARDANO (Gerolamo) Hieronymi Cardani... - Lot 570 - Briscadieu

Lot 570
Estimation :
200 - 300 EUR
Result : 427EUR
Médecine CARDANO (Gerolamo) Hieronymi Cardani Mediolanensis Medici, de utilitate ex adversis capienda libri IIII. Ex quibus in omni fortuna, rebus secundis & adversis,feliciter vivendum ... praetera ... multarum rerum scientiam ... Defensiones ejusdem profilis coram praefide provincia et senatu habita. Basileae, Henrichus Petri, 1561. In-8 : 36f., 1161pp. ; cerne clair en marge en pied sur une partie des feuillets, trace de vers en marge en tête en début de volume. Vélin souple d'époque à rabats, titre manuscrit sur dos, lacets absents.