Médecine MERCADO (Luis de) Dn. Lud. Mercati,... - Lot 86 - Briscadieu

Lot 86
Estimation :
150 - 200 EUR
Médecine MERCADO (Luis de) Dn. Lud. Mercati, medici a cubiculo Philippi II et III Hispaniarum atque Indiarum regum potentissimorum, eorumdem protomedici, & in Vallesoletana Academiae primatiae cathedrae professoris emeriti, opera omnia, in quatuor tomos divisa Francfort, Palthenii, 1619-20. 2 volumes in folio. Rousseurs et feuillets brunis. Veau brun moucheté de l'époque, dos à nerfs ornés, coiffes arasées ou arrachées, manques de cuirs sur dos à nerfs, mors fendus aux entrées, cassure sur un plat, coins très émoussés. Ouvrages usagés.
Mes ordres d'achat