AURELIUS (Victor, Sextus)  Sex. Aurelii... - Lot 422 - Briscadieu

Lot 422
Estimation :
300 - 400 EUR
Résultat : 302EUR
AURELIUS (Victor, Sextus)  Sex. Aurelii Victoris historiae romanae breviarium a Jano et Saturno Urbeque condita usque ad consulatum X. Constantii... ex bibliotheca Andreae Schotti, cujus etiam notae adjectae sunt. Antverpiae : ex officina C. Plantini, 1579. suivi de OTHO (Johan) : Introductio in historiam romanam per Johannem Othonem ... post primam editionem innumeris locis... restituta. Addidimus Sex. Rufi Breviarium rerum gestarum pop. ro. innumeris locis ad fidem antiquiss. exemplarium restitutum. Brugis Fland. : ex officina H. Goetzy, 1565 suivi de Sex. Iulii. Frontini De coloniis. lib. legis. Mamiliae, Rosciae, Allenae, Peducae capita quaedam de agris. assignatis et constitutionibus limitum P. Vellei Paterculi. Parisiis : Apud Egidium & Nicolaum Gillios ..., 1588. In-8 : 221pp. (2) - 110pp. (2) - 74pp., (14) (court de marges en tête et en pied, rousseurs éparses par zones). Plein vélin rigide à rabats, titre manuscrit sur dos. Bon ex. Figures de médailles in texte
Mes ordres d'achat