CICÉRON M. Tullii Ciceronis De philosophia,... - Lot 429 - Briscadieu

Lot 429
Estimation :
800 - 1000 EUR
Résultat : 907EUR
CICÉRON M. Tullii Ciceronis De philosophia, prima pars, idest, Academicarum quaestionum editionis primae liber secundus, editionis secundae, liber primus. De finibus bonorum & malorum libri V. Tusculanarum quaestionum libri V. Quibus in libris, quae in aliis editionibus depravata legebantur, multa sunt restituta. [puis] M. Tullii Ciceronis De philosophia volumen secundum, id est, De natura deorum libri III. De divinatione libri II. De fato liber I. De legibus libri III. De universitate liber I. Qu. Ciceronis de petitione consulatus ad M. fratrem libri I. Que sunt omnia, collatis libris manuscriptis, & adhibito indicio, locis non paucis emendata. [suivi de] Scholia pauli manutii, quibus Ciceronis philosophia partim corrigitur, partim explanatur. Venetiis, Paulus Manutius Aldi Filios, 1541. 3 parties en 2 volumes in-8 : (4f.), 251ff., (1f.) / (3ff.), 214 ff., (32f.)(petites erreurs de pagination). Maroquin framboise signé Duru (1847), titre doré sur dos légèrement insolé, double filets à froid en encadrement, filet doré sur coupes, guirlande intérieure, tranches dorées (légers frottements sur les mors). Belle édition aldine de la philosophie de Cicéron. Le second volume est en 2 parties, chacune avec sa page de titre propre et pagination particulière. Renouard 122.4 et 5. - Adams C1479. Provenance : Ex-libris Dr Desnos. Ernest Desnos (1825-1852), médecin.
Mes ordres d'achat