ÉRASME De Immensa Dei misericordia, Des.... - Lot 433 - Briscadieu

Lot 433
Estimation :
400 - 500 EUR
Résultat : 508EUR
ÉRASME
De Immensa Dei misericordia, Des. Erasmi,... concio. Virginis et martyris comparatio, per eundem. Ejusdem concio de puero Jesu, ex recognitione autoris. Parisiis, excudebat C. Wechelus, 1533. [suivi de] De Pueris statim ac liberaliter instituendis, D. Erasmi,... libellus et novus et elegans, in studiosorum gratiam separatim editus. Parisiis, excudebat C. Wechelus, 1536. [suivi de] Erasmus roterdamus de lucubrationum suarum prouentu & alioru in se benignitate. Tumulorum et epitaphiorum libellus, in quo mors D. Erasmi Roterodami à studiosis defletur. Parisiis, Christiani Wecheli, 1537. [suivi de] Friderici Nauseae Blancicampiani Sacrae Theologiae & LL. Imp. Doctoris, in magnum illum laudatae felicisque memoriae erasmum.... Parisiis, Christiani Wecheli, 1537.
In-8 : 142pp. - a-f8, g4 - a-b8, c4 - a-c8, d4.
Veau fauve d’époque, dos à nerfs, petits fers entre caissons, petit médaillon central sur plats, double filets à froid en encadrement (habile restauration aux coiffes, angles et coupes).
Bel exemplaire.
Provenance : Ex-libris manuscrit Anthoni Albi Ubclnensis (?).
Mes ordres d'achat