BUXTORF (Johann, fils) Johannis Buxtorfii... - Lot 596 - Briscadieu

Lot 596
Estimation :
200 - 300 EUR
Résultat : 363EUR
BUXTORF (Johann, fils) Johannis Buxtorfii filii,... Dissertationes philologico-theologicae : I/ de linguae hebraeae origine, antiquitate et sanctitate - II/ de ejus confusione et plurium linguarum origine - III/ de illius conservatione et propagatione - IV/ de literarum hebraicarum genuina antiquitate - V/ de nominibus Dei hebraicis - VI/ de coenae dominicae primae ritibus et forma - VII/ vindiciae praecedentis dissertationis - VIII/ de lotione manuum judaica ante et post cibum. Accesserunt R. Isaaci Abarbenelis,... aliquot elegantes... dissertationes ; I/ de longaevitate primorum patrum - II/ de statu et jure regio - III/ de Judicum et Regum in V. T. convenientiis et differentiis - IV/ de miraculosa statione solis tempore Josuae - V/ de peccato Davidis numerantis populum - VI/ de nomine Mosis - VII/ de idolatriae speciebus... - VIII/ de librorum biblicorum divisione ; ab eodem ex hebraea in latinam linguam versae... Basileae, J. J. Deckeri, 1662. In-4 : (6f.), 499pp. (rousseurs et feuillets brunis). Veau fauve moucheté d’époque, dos à nerfs totalement restauré, roulette sur coupes, angles émoussés.
Mes ordres d'achat