THOMAS d'AQUIN (saint) : Summa Theologica... - Lot 176 - Briscadieu

Lot 176
Résultat : 264EUR
THOMAS d'AQUIN (saint) : Summa Theologica S. Thomas Aquitanis, divinae voluntatis interpretis, ordinis praedicatorum: In qua ecclesiae catholicae doctrina universa, & quidquid in veterum patrum monumentisest dignum observatu, quidquid, etiam vel olim vocatum est, vel hodie vocatur ab haereticis in controversiam; id omne ut erudite, solidè & dilucidè, ita piè atque fideliter explicatur, in tres partes ab auctore suo distributa. Lugduni (Lyon), Sumptibus Anisson & Posuel, 1702. 3 tomes in-folio, f.t., t., 6 f., 264 pp. - t., 3 f., 264 pp./ t., 5 f.., 396 pp./ t., 5 f., 444 pp. - 20 pp., 49 f.(index) (rouss. éparses). 3 vol. pleine bas. fauve, dos à nerfs ornés, petit manque à une coiffe en pied, frottements, tr. rouges. On y joint : - Graduale Romanum Justa Missale ex decreto sacro-sancti concilii tridentini restitutum, et clementis VIII. Auctoritate recognitum, Editio novissima, multo auctior et emendatior. Leodii, Plomteux, 1787. Antiphonaire in-folio, page de titre en rouge et noir illustré d'une vignette gravée sur bois, 3 f. (index), 380, cxxxix pp. de partitions lithurgiques imprimées en rouge et noir et lettrines gravées, pages légèrement salies aux angles inférieurs. Pleine bas. fauve, dos lisse orné, mor fendu en entrée en tête, nombreux accrocs, réparation ancienne de cuir, manques de cuir et frottements. Etat usage.
Mes ordres d'achat