GARCIA HISPANO (Nicolao) Tractatus de beneficiis... - Lot 324 - Briscadieu

Lot 324
Estimation :
300 - 400 EUR
Résultat : 283EUR
GARCIA HISPANO (Nicolao) Tractatus de beneficiis amplissimus, et doctissimus: declarationibus cardinalium S. congr. concilii trident. et decisionibus rotae, tam MS. quàm impressis, firmatus, ornatus, et ad singulas materias secundùm hodiernam praxim accommodatus. Coloniae Allobrogum, Albertum, 1618. 2 tomes en un volume in folio : 6f., 564pp. - 4f., 411pp., (1), 52f. (index) ; piqûres éparses, quelques feuillets brunis. Basane fauve granitée d'époque, dos à nerfs orné frotté, pièce de titre rouge moderne, caissons restaurés, tranches mouchetées. On joint : JUSTINIEN Ier : Corpus juris civilis justinianei, cum commentariis Accursii, scholiis Contii et Dionysii Gothofredi,... lucubrationibus ad Accursium... et aliorum... observationibus, quibus novissima hac editione accessere Jacobi Cujacii,... notae... praeterea... Jacobi Cujacii paratitta... Ad rubricas legum et titulorum, indicem distinctum, fastos consulares... canones, chronicos Antonii Contii successit repertorii loco juris civilis index... authore Stephano Daoys... Accessere praeterea remissiones P. Brossei Lugduni , Landry, 1618. 3/6 volumes in-folio (tomes I, II et III) : 15f., 2250cp. (paginations par colonnes), 108pp. / 10f., 2088cp., 39f. / 12f., 1932cp., 24f. ; cernes clairs. I. Digestum vetus - II. Infortiatum, seu Pandectarum juris civilis tomus secundus - III. Digestum novum, seu Pandectarum juris civilis tomus tertius.
Mes ordres d'achat