HUMANISME - XVIe siècle Important ensemble... - Lot 330 - Briscadieu

Lot 330
Estimation :
600 - 800 EUR
Résultat : 2 768EUR
HUMANISME - XVIe siècle Important ensemble de 7 pièces humanistes du XVIe siècle, d'une grande rareté : - ECK (Johannes) : Elementarius Dialectice d. Joan. Eckii. Augustae Vindelicorum, Miller, 1518. In-4 : A8, B-D6 [ soit 26 f.], figures gravées sur bois, titre en rouge et noir encadré d'une bordure ornementale gravée sur bois (large cerne clair) - ERASMUS (Desiderius) : Collectanea adagiorum veterum Desyderii Erasmi roterodami Germaniae decoris. Shurerius Selestensis, 1520. In-4 : 4f., LVII folios, 13f., titre en rouge et noir encadré d'une bordure ornementale gravée sur bois (cerne clair, petites notes au crayon en marge)- POLYDORE VIRGILE : Polydori Vergilii urbinatis presbyteri, ad illustrissimum principem Guidum Ubaldum Urbini ducem praefatio. Matthias Schurer, 1511. In-4 : 6f., XLVII feuillets (manque les feuillets XXXIII à XXXVI) - BRASSICANUS (Johannis) : Grammatice institutiones ioannis Brassicani Tubingensis paedotribae cum quantitatibus bebelianis examussim absolutissimis. Prüss, 1513. In-4 : 10f., CXXII feuillets (cernes clairs, notes en marges) - ERASMUS (Desiderius) : Contenta in hoc opere sunt haec. Catonis praecepta moralia recognita at[que] interpretata ab Erasmo Roterodamo. Mimi Publiani. Septem sapient illustres sententiae. Institutio hominis Christiani versi. Hexametris. Per Erasm. Roterodamum. Isocratis Parenesis ad Demonicum Rudolpho Agricola interprete, recognita per Martinum Dorpium. Octobre 1516. In-4 : 4f., A-G4 [54f.]. Titre en noir encadré d'une bordure ornementale gravée sur bois (quelques lignes soulignées) - ÉSOPE : Fabularum quae hoc libro continentur interpretes atque authores sunt hi : Guilielmus Goudanus, Hadrianus Barlandus, Erasmus Roterodamus, Aulus Gellius, Laurentius Valla &c. Matthaie Schurerii, 1518. In-4 : 4f., A-C4, D8, E4, F6. Titre en noir encadré d'une bordure ornementale gravée sur bois (notes en marge et dans le texte) - WIMPHELING (Jacob) : Adolescentia Jacobi Wimphelingii cum novis quibusdam additionibus per G
Mes ordres d'achat