CASSIANUS BASSUS Geoponika [en lettres grecques].... - Lot 670 - Briscadieu

Lot 670
Estimation :
100 - 150 EUR
Résultat : 244EUR
CASSIANUS BASSUS Geoponika [en lettres grecques]. De re rustica selectorum libri XX. Graeci, Constantino quidem Caesari nuncupati, ac iam non libris, sed thesauris annumerandi. Io(hanne) Alexandri Brassicai opera in lucem editi. Una cum rerum, quae in hisce tractantur, diligentissimo Indice. Item, Aristotelis de plantis libri duo. Graeci, nuper ab interitu liberati, ac studiosorum usui hac primum editione restituti. Basileae, [Oporinus, 1539]. (Une note manuscrite précise que les deux livres d'Aristote indiqués sur le titre ont été reliés à part, donc absents de ce livre). In-8 : 24f., 488pp. Texte en grec. Veau brun granité de l'époque, dos à nerfs orné, coiffes arasées, mors fendillés, roulette dorée sur coupes, tranches rouges.
Mes ordres d'achat