TITE-LIVE T. Livii Patavini historiae Romanae... - Lot 818 - Briscadieu

Lot 818
Estimation :
600 - 800 EUR
Résultat : 492EUR
TITE-LIVE T. Livii Patavini historiae Romanae principis decades tres cum dimidia, seu libri XXXV, ex XIIII Decadibus relicti, longe quam hactenus ex collatione meliorum codicum, et doctiss. Hominum iudicio correctiores, et emendatiore. Quibus accesserunt Simonis Grynaei de utilitate legendae historiae, praefatio. Bartholomaei Marliani equitis D. Petri de origine urbis Romae, caput. Messalae Corvini oratoris disertissimi libellus, ad Octavianum Augustum Sexti Ruffi uiri Consularis, de historia Romanorum breuis libellus. L. Flori Epitome in singulos omnium decadum libros T. Liuij. Henrici Loriti Glareani annotationes, in eas quae extant decadas. Chronologia eiusdem in universam Romanam historiam, nunc demum ab ipso authore recognita et aucta. Laurentij Vallae iudicium de quibusdam apud Liuium locis Emendationes eiusdem in sex priores libros de secundo bello Punico. M. Antonij Sabellici, Beati Rhenani, Sigismundi Gelenij doctiss. Annotat. Io. Velcurionis introductio in universam Romanam historiam. Caelij Secundi Curionis libellus de mensuris, ponderibus, reque nummaria Romanorum et Graecorum Tabula concionum atque orationum omnium T. Liuij, uelut generis divisionem in species complectens Rerum praeterea ac verborum in T. Livio memorabilium, pletissimus index. Paris, Vascosan, 1552. 2 parties en un volume in folio (pagination par feuillets) : 18f., 388ff. - 18f. (L. Flori epitome) - 114f. (Henrichi Loriti Glareani) - 32f. (tableaux chronologiques), 42f. (index). Texte sur deux colonnes. Plusieurs erreurs de paginations (collation complète toutefois). Nombreuses notes manuscrites anciennes en marges, quelques passages soulignés. ½ chagrin vert postérieur, dos à nerfs orné, épidermures, tranches marbrées. De l'oeuvre de Tite Live seuls 35 livres sur les 142 écrits (150 étaient prévus) nous sont parvenus. Les livres qui nous sont restés concernent l'histoire des premiers siècles de Rome depuis sa fondation, de la deuxième guerre punique et des trois guerre
Mes ordres d'achat