VIRGILE (Vergilius Maro, Publius) Aeneis... - Lot 451 - Briscadieu

Lot 451
Estimation :
600 - 800 EUR
Result : 1 028EUR
VIRGILE (Vergilius Maro, Publius) Aeneis Virgiliana: Cum Servii Honorati grammatici huberrimis commentariis, cum Philipp Beroaldi uiri clarissimi doctissimis in eosdem annotationibus, suis locis positis, cum Donati argutissimis subinde sententiarum præsertim enodationibus, cum Argustini Dathi oratoris seneñ. luculentissima introductione. C?q?[ue] familiarissima Iodici Badii Ascensii elucidatione, atq[ue] ordinis contextu. Accessit ad hoc Mapphei Veggii liber addititius, c? Asc?sianis annotationibus. Addita præterea sun ipius poetæ, ac operum eius, illustrium virorum præconia. Aeneidos argument, & quædam nostri poetæ epitaphia. Elucent præterea in toto ipsius Aeneidos opere (quandoquidem .... i. mixtim poematis stili genus referat) interlocutiones marginem cõgrue occupantes, hactenusq[ue] nullibi uisæ ... Lugduni, Ioannis Creipini, 1529. Deux parties en un volume in folio : CCCCCC, (8ff.) - XIX-CCLXVIII (il manque les feuillets a-b1) - XCV ; signatures (a-z8, aa-pp8, [psi]8 - b2-r6, aa-ff88) (erreurs de pagination, une déchirure sans manque à un feuillet, cerne clair en marge de quelques feuillets). Basane brute d’époque (cuir du dos absent, manques de cuir sur plats, reliure faible, entièrement pelé). Très nombreux bois gravés