Droit JUSTINIEN Ier Corpus juris civilis... - Lot 641 - Briscadieu

Lot 641
Estimation :
200 - 300 EUR
Droit JUSTINIEN Ier Corpus juris civilis justinianei, cum commentariis Accursii, scholiis Contii et Dionysii Gothofredi,... lucubrationibus ad Accursium... et aliorum... observationibus, quibus novissima hac editione accessere Jacobi Cujacii,... notae... praeterea... Jacobi Cujacii paratitta... Ad rubricas legum et titulorum, indicem distinctum, fastos consulares... canones, chronicos Antonii Contii successit repertorii loco juris civilis index... authore Stephano Daoys... Accessere praeterea remissiones P. Brossei… Lugduni , Landry, 1618. 3/6 volumes in-folio (tomes I, II et III) : 15f., 2250cp. (paginations par colonnes), 108pp. / 10f., 2088cp., 39f. / 12f., 1932cp., 24f. ; cernes clairs. Basane fauve granitéedos à nerfs ornés, pièces de titre, petit manque à une coiffe en tête, épidermures, tranches rouges.